100% Naturalny olejek eteryczny do produkcji perfum, wód toaletowych , utrwalacz.
OLEJEK DO PRODUKCJI PERFUM BALSAM COPAIBA OIL 5 ML (KOPAIBA, COPAHU, BALSAM JEZUITÓW)
łacinska nazwa drzewa : Copaifera officinalis
Olejek pozyskiwany jest z drzew Copaifera, dziko porastających Amerykę Południową. Charakteryzuje się łagodnym, słodko-balsamicznym, delikatnie pieprznym aromatem.
Balsam Copaiba jest fiksatorem czyli utrwalaczem perfum. Balsam Copaiba powstaje w procesie destylacji z parą wodną oleożywicy zbieranej z nacięć pnia drzewa Copaifera officinalis.
Olejek eteryczny używa się jako składnika zapachowego do produkcji perfum, mydeł czy kremów ponieważ utrwala zapach surowców kosmetycznych.
Aby koncentrat olejku użyć do wyprodukowania perfum należy rozcieńczyć olejek w proporcjach
dozowanie:
Najtrwalszy ekstrakt perfum zawiera nawet do 40% olejków (zazwyczaj jest to 25%).
Wody ESDP (Esprit de Parfum) mają 15-30% olejków.
W wodach perfumowanych EDP jest 12-25 % związków aromatycznych.
W wodach toaletowych (EDT) – 6-18% .
Wody kolońskie mają ok. 5-7 % olejków.
wody po goleniu – 2-4%.
Wody orzeźwiające, czyli tzw. mgiełki – do 5%.
aby wykonać własne perfumy lub wodę toaletową należy wymieszać kompozycje olejków z alkoholem zazwyczaj 80% i odstawić w ciemne miejsce na minimum 3 tygodnie . Wskazane jest przynajmniej raz dziennie wstrząsnąć butelką z perfumami w celu lepszego wymieszania się olejku z alkoholem.
Po 3 tygodniach perfumy są gotowe do użycia.
Drzewa Copaifera officinalis rosną w tropikalnych lasach Brazylii, Argentyny, Boliwii, Gujany, Kolombii, Peru i Wenezueli. olejożywicę copaiba pozyskuje się poprzez nacięcia pnia drzewa gdzie wypływa do bambusowych pojemniczków (z 1 drzewa pozyskuje się ok. 40 litrów).
Zebrana olejozywica zostaje następnie poddana destylacji w celu uzyskania płynnego olejku eterycznego. W lasach Amazonii występuje kilka gatunków drzew z rodzaju Copaifera, jednak olejkiem najbardziej cenionym w kosmetyce i farmacji, jest pozyskiwany z gatunku Copaifera officinalis. Balsam Copaiba jest od wieków stosowany przez rdzennych mieszkańców Amazonii w stanach podrażnienia lub infekcji skóry .
Do Europy balsam Copaiba przywędrował w I poł. XVII wieku wraz z Jezuitami wracającymi z Nowego Świata - stąd jego synonimiczna nazwa "Balsam Jezuitów"
O szerokim zastosowaniu olejku, zarówno w aromaterapii jak i kosmetyce, decyduje bogactwo obecnych w jego oleożywicy substancji aktywnych, a wśród nich kwasu kopainowego, kopalowego oraz parakopainowego, a także seskwiterpenów, do których należą np. humulen, kariofilen, karioazulen lub oksydokariofilen.
W przemyśle perfumeryjnym jest ceniony jako fiksator, czyli utrwalacz zapachu w kompozycjach zapachowych.
Olejki naturalne mogą uczulać , dlatego przed zastosowaniem w perfumach należy przetestować niewielką ilość olejku na własnej skórze minimum 24 godziny, jeśli nie wystąpi żadna reakcja można użyć do produkcji perfum czy wody toaletowej.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.