» Aldehydy

Aldehydy

Aldehydy to cząsteczki chemiczne powstające wskutek utleniania alkoholi. Najprościej podzielić je na dwie grupy: te pozyskiwane z naturalnych olejków eterycznych i takie pochodzenia syntetycznego.
Nazwy aldehydów często pochodzą od liczby atomów wegla i tak np: C10 Decanal pachnący jak skórki cytrusów ma 10 atomów wegla, czy C 6 Hexanal  ma 6 jednostek węgla i pachnie skoszoną trawą. Aldehydy osiągają przyjemny zapach dopiero przy dużym rozcieńczeniu. Dlatego warto przed zastosowaniem ich w perfumach rozcieńczyc aby wydobyć z nich właściwy zapach. Bardzo często zapach aldehydów kojarzy się z abstrakcyjną czystością i świeżością. Bardzo wiele lat były dodawane do środków czystości jak mydła czy proszki do prania. 
Aldehydy występują najczęściej w kompozycjach kwiatowych, cytrusowych czy owocowych. Spowodowane jest to budową ich cząsteczki, zawierają długie łańcuchy atomów węgla połączone grupą aldehydową, które tworzą związki o bardzo przyjemnych zapachach, właśnie o nutach kwiatowych i owocowych. W perfumiarstwie najczęściej uzywane są aldehydy pachnące cytrusowo, kwiatowo, ziołowo i świeżo. To własnie dzięki aldehydom wszystkie składniki perfum wiążą się w jednolity i spójny bukiet.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl