» Absoluty

Absoluty

Absoluty, stosowane w perfumerii i aromaterapii , są podobne do olejków eterycznych . Są to skoncentrowane, wysoce aromatyczne , mieszaniny ekstrahowane z roślin. Podczas gdy olejki eteryczne są wytwarzane przez destylację , gotowanie lub tłoczenie , absoluty są wytwarzane przez ekstrakcję rozpuszczalnikiem lub, bardziej tradycyjnie, poprzez enfleurage .
Zasady produkcji absolutów:
Najpierw materiał roślinny jest ekstrahowany rozpuszczalnikiem węglowodorowym, takim jak heksan w celu uzyskania konkretu . Następnie konkret ekstrahowany jest etanolem . Ekstrakt etanolowy schładza się do -15 ° C w celu zestalenia wosków i filtruje się na zimno, aby uzyskać płynny ekstrakt. Kiedy etanol odparowuje, olejek - absolut - pozostaje . Niekiedy absoluty mają bardzo wodnistą strukturę, zależy to od materiału bazowego użytego do wytworzenia absolutu.

Dawniej tradycyjnie, absoluty były uzyskiwane przez enfleurage , gdzie uzyskaną pomade ekstrahowano etanolem, aby uzyskać absolut.
Absoluty są stosowane w takich przypadkach, gdy otrzymanie olejku eterycznego z określonej rośliny jest trudne lub wręcz niemożliwe.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl