Strona główna » Blog » Jak produkuje się perfumy przemysłowo?

Jak produkuje się perfumy przemysłowo?

Data dodania: 20-01-2022


Profesjonalne wytwarzanie perfum jest niezwykle skomplikowanym procesem, który wymaga przestrzegania wielu rygorystycznych procedur. Ostateczny produkt, który otrzymujemy, aby zachwycał pięknym zapachem musi wcześniej przejść bardzo długi i czasochłonny etap wytwarzania, który nie różni się wiele od wytwarzania artykułów spożywczych czy kosmetyków.
 

Przemysłowa produkcja perfum


Pierwszym etapem jest oczywiście przygotowanie samej receptury, która jest najważniejszym elementem wytwarzania zapachów i może trwać nawet kilka lat.

Proces produkcji przemysłowej wymaga natomiast profesjonalnej linii produkcyjnej i niezwykle precyzyjnej aparatury. Perfumy powstają więc w specjalnie zaprojektowanych, przemysłowych rozlewniach wykonujących nie jeden, a tysiące różnych zapachów. Tworzone są w nich zarówno mieszaniny dla marki własnej, jak i zewnętrznych klientów - dlatego rozlewnia wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale także odpowiedniej ilości pracowników, którzy na bieżąco obsługują maszyny tworzące perfumy zamawiane przez różne marki.

Otrzymanie gotowej receptury rozpoczyna proces przemysłowego wytwarzania, którego pierwszym etapem jest pobieranie składników mających znaleźć się we flakonach. Precyzyjne odmierzenie każdego z zapachu jest niezwykle istotne, ponieważ każda, najmniejsza różnica zawartości jednego ze składników zupełnie zmienia charakter zapachu.

W wykonanym ze stali kotle, zwanym również reaktorem, składniki umieszczane są w odpowiedniej kolejności i mieszane. Co ciekawe, nawet zmiana kolejności dodawania ich miałaby ogromne znaczenie dla ostatecznego zapachu perfum. Aby wzmocnić efekt i zapewnić, aby końcowy produkt nie mętniał, nie psuł i nie rozwarstwiał się oraz był całkowicie klarowny, do powstałego płynu zostają dodane wszelkiego rodzaju substancje chemiczne. Mają one zapewnić także konserwację, wzmocnienie i zabezpieczenie powstałego zapachu. Podczas całego procesu należy również dbać o to, aby do kotła nie dostały się żadne pyłki, kurz i inne wytrącenia.

Na ostatnim etapie mieszania, do zbiornika dodawany jest rozcieńczalnik przemysłowy - najczęściej w postaci etanolu, w ilości zgodnej z recepturą. Tak powstałe perfumy poddawane są drobiazgowym testom, aby sprawdzić ich jakość. Zaakceptowany produkt trafia do butelkowania oraz konfekcjonowania, aby następnie wyjechać z rozlewni do sklepów i zachwycać pięknym zapachem osoby, które go zakupią.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu