Strona główna » Blog » Nuty drzewne w perfumach

Nuty drzewne w perfumach

Data dodania: 23-02-2023


Świat perfum jest niezwykle duży. Dzięki temu każdy fan pięknych zapachów może znaleźć dla siebie ten wymarzony i najbardziej pasujący do aparycji czy charakteru. Nuty drzewne w perfumach są zdecydowanie jednymi z popularniejszych. Otulające, ciepłe wręcz aromaty podobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Oczywiście tego typu zapachy nie będą odpowiednia dla wszystkich - duża grupa osób uważa je bowiem za przytłaczające czy powodujące ból głowy. Dla osób zakochanych jednak w nutach drzewnych przygotowaliśmy ten wpis.
 

Intrygujące aromaty, które się zapamiętuje...


Tak jednym zdanie można by opisać nuty drzewne w perfumach. Co ciekawe, przez wiele lat tego typu aromaty były przeznaczone jedynie dla męskich perfum. Dopiero od niedawna drzewne esencje dodaje się również do zapachów przeznaczonych dla kobiet. Nuty drzewne najczęściej spotkamy w tak zwanej bazie perfum. Dzięki temu mogą niejako nadawać całokształt zapachowy, ze względu na swój charakterystyczny aromat. Ciekawe jest także to, że nuty drzewne w perfumach mają niezwykłą moc wydobywania wielowymiarowość innych składników danego zapachu.
 

Zapach tajemniczej natury


Zazwyczaj perfumy z nutami drzewnymi określane są zapachami, które przywodzą na myśl wielowymiarowe, pełne głębokich aromatów krajobrazy naturalne. Za tajemniczą naturę tego typu aromatów odpowiada między innymi zapach świeżego czy suchego drewna, a także żywice. To oczywiście niejedyne zapachy wchodzące w skład nut drzewnych w perfumach. Najczęściej spotkać się możemy tam również z nieco surowym cedrem, kremowym, otulającym drzewem sandałowym, żywicową oudą czy lekko słodkawe aromaty w typie paczuli i wetiweru. W perfumach określanych nutami drzewnymi nie może oczywiście zabraknąć drewna kaszmirowego, które tak naprawdę nie istnieje – aromat ten stworzono właśnie na potrzeby tego typu perfum. Drewno kaszmirowa wyróżnia się za to pięknym, nieco szyprowym zapachem, dlatego tak chętnie są nim wzbogacane różne kompozycji zapachowe o drzewnym charakterze.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu